Jaké je to být poprvé sám?

Mgr. Alena Bohačíková

• Mgr. Anna Carbajo
  • Mgr. Alena Bohačíková

Poprvé sám/sama, to bylo téma, nad nímž se žáci 8. a 9. ročníku zamysleli v předvánočním čase.

Ani letos jsme si totiž nenechali ujít možnost vyzkoušet si zajímavé češtinářské úkoly v rámci Školního kola Olympiády v českém jazyce. Do plnění zapeklitých cvičení se pustili vybraní žáci 8. A, 8. B, 9. A a 9. B.

Chlapci i děvčata si poradili s řešením gramatické kategorie a se ctí se zhostili i slohového námětu. Většina zavzpomínala na den, kdy jim rodiče vložili do rukou důvěru a nechali je poprvé sami doma. Anebo popustili uzdu své fantazii a rozehráli etudu ve vyprávění fiktivních postav.

Nejúspěšnější řešitelé školního kola postupují do Okresního kola v Olympiádě v českém jazyce.

Pro letošní rok můžeme pogratulovat Báře Jedličkové z 9. B a Magdě Sumkové z 9. A.

Právem však náleží velké díky i ostatním zúčastněným.

Název Velikost Typ souboru
0.0 B MOV Stáhnout